شروعی دوباره

فقط خدا می داند چقدر حسرت سال های از دست رفت نوجوانی و جوانیم را میخورم.نمیدانم چرا تا وقتی چیزی یا شرایط خوبی داریم قدرش را نمیدانیم.گاهی اوقات حسابی از دست خودم کفری میشوم که چرا انقدر بی تفاوت بودم چرا این همه سال را حتی بدون آموختن کوچکترین نکات و یا هیچ پیشرفتی در زندگیم بیهوده گذراندم.مثل یک مرداب ساکن و بی انگیزه.
اما حالا که ازدواج کرده ام و سر کار میروم و سرم خیلی نسبت به گذشته شلوغ تر است میل بی اندازه ای برای یادگیری و بدست آوردن تجربه پیدا کرده ام.دلم میخواهد هر چیزی را امتحان کنم حتی چیزهای خیلی پیش افتاده را. بماند که بسیار پسندیده است که کمی هم فکر کنیم و شرایطمان را در نظر بگیریم چون هر چیزی ارزش امتحان کردن ندارد. یادش به خیر چند ماه پیش با علم به اینکه من به شدت از بلندی میترسم اما به خاطر این میل جدید که در من به تازگی شکل گرفته بود در شهربازی سوار کشتی صبا شدم و در همین راستا چه بسیار کلمات رکیکی که به روح و روان خودم و این اسباب بازی جهنمی نفرستادم و پشت دستم را داغ کردم که از این به بعد آرزوی تجربه هر چیزی را در دل نکنم.
یک روز در دفتر یاداشتم تمام چیزهایی را که میخواستم در زندگیم اتفاق بیفتد نوشتم.تمام چیزهایی را که در زندگیم تفاوت ایجاد کند. من هیچ وقت ورزش نمیکردم اما حالا چند ماهی است به کلاس یوگا میروم.واقعا عالی است حتما توصیه میکنم شرکت کنید هر وقت که از کلاس بازمیگردم سرشار از انرژی مثبت هستم. 
متاسفانه آشپزی من چندان خوب نیست اما در کمال پرویی هر بار یک غذای جدید امتحان میکنم که بعضی هایش را نه خودم میتوانم لب بزنم و نه شوهر جان و بدین گونه است که راهی سطل آشغال میشود ولی مدیونید اگر فکر کنید که من ناامید میشوم.

از بچگی عاشق بافتنی بودم چون مادرم همیشه زمستان ها شروع میکرد به بافتن برای من برادرهایم خاطره خوبی از بافتن برایم مانده است.هیچگاه شوقی که برای بافتن دستکش هایم داشتم را فراموش نمیکنم به امید روزی که آنها را به دست کنم و آدم برفی بسازم.متاسفانه  اکنون تنها چیزی که بلدم بافتن شال است اما باز هم کم نمی آورم صبح تا شب توی اینترنت مشغول یاد گرفتن انواع بافت ها هستم به امید آنکه بتوانم روزی ژاکت ببافم.

و هزاران هزار ایده و افکار دیگر.اکنون حالم خیلی بهتر است احساس مفید بودن میکنم اگر دوست داشتید شما هم دفترچه ای تهیه کنید و شروع کنید به نوشتن کارهایی که میخواهید در زندگی انجام دهید مطمئن باشید همین کتبی کردن ایده هایتان تاثیر بسیاری در دستیابی به آنها دارد.شک نکنید و موفق باشید. 

/ 0 نظر / 18 بازدید